خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۲/۲۲ ۱۲:۳۳
شناسه خبر : 7867

۷۰۰ تن میوه شب عید در هرمزگان آماده توزیع است

مدیرتعاون روستایی هرمزگان، گفت: به منظور رفاه حال شهروندان و تنظیم بازار شب عید ۳۰۰ تن سیب درختی و ۴۰۰ تن پرتقال مرغوب در سردخانه های استان ذخیره سازی و آماده توزیع است. ...

به گزارش رفتار نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی هرمزگان، سیروس اسدپور درجمع خبرنگاران اظهار کرد: ذخیره سازی  ۷۰۰ تن پرتقال و سیب از بهمن ماه آغاز شده و ارزش ریالی میوه های ذخیره شده در هرمزگان بالغ بر۲۶ میلیارد ریال است که به زودی توزیع این میوه ها آغاز و تا سیزدهم فروردین ادامه می یابد.

وی با بیان اینکه توزیع میوه شب عید از اواخر اسفند ماه در استان آغاز می‌شود، تصریح کرد: توزیع میوه شب عید با هماهنگی اصناف  در مرکز استان و سایر شهرستان ها در غرفه‌های تعیین شده توزیع می شود.

مدیرتعاون روستایی هرمزگان با اشاره به اینکه طرح توزیع میوه شب عید به منظور تنظیم قیمت بازار توسط دولت همه ساله اجراء می‌شود، خاطرنشان کرد: تأمین رفاه مردم و توزیع میوه شب عید به قیمت پایین‌تر از بازار، یکی از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح می باشد که امسال نیز در سردخانه های استان، ۷۰۰ تن میوه شامل ۳۰۰ سیب و ۴۰۰ تن پرتقال ذخیره سازی شده است و آماده توزیع می‌باشد.

وی با اشاره به نرخ توزیع قیمت این میوه‌ها در بین مردم، گفت: معمولا قیمت این میوه ها ۱۰ تا۱۵ درصد کمتر از حاشیه بازار است هم اکنون در مرحله کشف قیمت از بازار استان هستیم تا با اعلام قیمت توسط کمیته راهبری میوه شب عید وبا نرخ پایین‌تر از قیمت بازار در بین مردم توزیع خواهد شد.

اسدپور با اشاره به اینکه مردم هیچ نگرانی در خصوص محدودیت توزیع میوه شب عید نداشته باشند، افزود: اگر میزان تقاضا مردم برای خرید میوه شب عید در این استان افزایش یابد، سازمان تعاون روستایی به منظور تأمین رفاه حال مردم از طریق برداشت از سردخانه‌ها استان تأمین خواهد کرد.

انتهای پیام/