خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۲/۲۲ ۲۳:۴۵
شناسه خبر : 7874

دولت ظرفیت های منحصر به فرد گردشگری هرمزگان را معرفی کند

دولت می تواند از طریق تبلیغات در صداوسیما و شبکه خبر ظرفیت های منحصر به فرد و جذاب گردشگری هرمزگان را معرفی کند و اینگونه نباشد که گردشگری در کشور به حوزه سلامت و مذهبی خلاصه شود. ...

دکتر عبدالوهاب قاضی فعال گردشگری و مالک هتل هرمز بندرعباس در گفت و گو با خبرنگار رفتار نیوز  اظهار کرد: در همه کشورها رفت و برگشت پروازها را به گونه ای تنظیم می کنند که گردشگر دو یا سه روز توقف داشته باشد اما در بندرعباس طوری تنظیم می شود که رفت صبح است و پرواز برگشت هم شب و گردشگری که صبح که به بندرعباس مراجعه می کند دوباره شب هم برمی گردد که در این خصوص مسوولان درآمد هتل را هم در نظر بگیرند .

قاضی گفت : محور اصلی کار در بخش دولتی باید گردشگری باشد و در این خصوص می توان به جانمایی تابلوهای راهنمایی ، تابلوهای مکانهای گردشگری و ایجاد سرویس های بهداشتی در سطح شهر اشاره کرد .

این فعال گردشگری در توصیف خواسته های توریست های خارجی به نقل از گردشگران خارجی گفت : این گردشگران در هر کشوری که می روند به دنبال آشنایی با فرهنگ و آداب رسوم آن کشور و احترام به قوانین رایج آن جامعه هستند.

وی افزود: یک گردشگر آلمانی در توصیف ابنیه های گردشگری هرمزگان گفته که اطراف موزه مردم شناسی و داخل آن کثیف بود و داخل موزه دیده بود که نام  کشور متفاوت از پرچم آن کشور بود و مجسمه ای که کلاه عثمانی بر سر داشت اما اصل ماجرا جنگ ایران و پرتقال بوده و ازهمه مهمتر کسی حضور نداشته که برای این گردشگر آلمانی توضیحات لازم را ارایه نماید و این موضوع باید مد نظر مسوولان قرار گیرد تا همواره اشخاص خبره برای ادای توضیحات در خصوص فرهنگ و تاریخ استان در محلهای گردشگری حضور داشته باشند.

عبدالوهاب قاضی در پایان اظهار امیدواری کرد که دولت محترم قیمت های بلیط هواپیما را کنترل کند و مهمانسراهای ادارات جمع آوری شوند چرا که هتل ها ظرفیت های خالی مناسبی دارند و باید با هرگونه  کاربری های غیر مجاز گردشگری برخورد قانونی شود.

انتهای پیام/