خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۱۲/۱۸ ۱۶:۳۴
شناسه خبر : 7852

صادرات بیش از یک میلیون تن فولاد/ افزایش تولید به ۳ میلیون تن در سال

فرزاد ارزانی از رشد ۲۸ درصدی تولید فولاد هرمزگان در سال جاری خبر داد و گفت: صادرات ۱۰ درصد و فروش داخلی ۵۰ درصد افزایش داشته است. ...

به گزارش رفتار نیوز به نقل از پایگاه خبری معدن نیوز مدیر عامل فولاد هرمزگان با اشاره به ظرفیت اسمی یک و نیم میلیون تنی این شرکت در تولید تختال  گفت: شرکت در سال ۹۶ به ظرفیت های مهمی دست یافت و رکوردهای قابل توجهی را به ثبت رساند.

وی با بیان اینکه رکوردهای ثبت شده از ابتدای تاسیس شرکت (۱۳۹۰) تا کنون بی سابقه است ، میزان رشد تولید شرکت در سال جاری را  ۲۸ درصد دانست و اظهار کرد: در بخش صادرات رشد ۱۰ درصدی و در فروش داخلی افزایش ۵۰ درصدی را شاهد بودیم.

ارزانی میزان صادرات محصولات فولاد هرمزگان از فروردین امسال تا انتهای بهمن ماه را  بیش از ۹۹۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود تا پایان سال این میزان از مرز یک میلیون و ۵۰ هزار تن عبور کند ، همچنین در امر فروش داخل، بیش از ۴۵۰ هزار تن محصول برای بازار داخلی تولید و به شرکت های مربوطه تحویل گردید.

وی با تاکید بر سیاست تمرکز تولید و ارتقای بهره وری در راستای اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ گفت: طرح توسعه ی فولاد هرمزگان به امضا رسیده که بر اساس آن ظرفیت تولید از یک و نیم میلیون به ۳ میلیون تن در سال افزایش می یابد.

مدیر عامل فولاد هرمزگان همچنین از انعقاد قرارداد طرح توسعه ای هرمزگان با شرکت آلمانی SMS خبر داد و خاطر نشان کرد: این قرارداد در مرحله اخذ فاینانس است و کلنک فاز دو این شرکت به زودی زمین زده می شود.

ارزانی گفت: بندرعباس به دلیل دسترسی به آب های آزاد، پتانسیل خوبی برای ایجاد ظرفیت ۱۰ میلیون تنی فولاد دارد و فولاد هرمزگان به همراه فولاد مبارکه به عنوان سهامدار اصلی این شرکت و سایر شرکت های حاضر ، آمادگی گسترش ظرفیت ها در این منطقه را دارد.

وی تحقق آماده سازی زیرساخت تولید ۵۵ میلیون تن فولاد را از جمله اهداف سند چشم انداز سال ۱۴۰۴ دانست و اظهار امیدواری کرد: با تمهیدات اندیشیده شده در وزارت صنعت، معدن و تجارت و ایمیدرو شاهد افزایش تولید ظرفیت باشیم.

انتهای پیام/