یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۱۸:۰۱:۲۸ - جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
باحضور مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان
اعضای هیات مدیره دور دوم انجمن کارفرمایی مطبوعات هرمزگان انتخاب شدند
به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدعلی سلیمی در حاشیه اعطاء اعتبارنامه به هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان اظهار کرد: تشکل صنفی انجمن کارفرمایی در هرمزگان یک ضرورت است و انتظار میرود در سایه تعامل و تفاهم، خواستههای قانونی کارفرمایان و مدیران رسانه عملی شود. وی افزود: این تشکل بایستی با همکاری انجمن […]

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدعلی سلیمی در حاشیه اعطاء اعتبارنامه به هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان اظهار کرد: تشکل صنفی انجمن کارفرمایی در هرمزگان یک ضرورت است و انتظار میرود در سایه تعامل و تفاهم، خواستههای قانونی کارفرمایان و مدیران رسانه عملی شود.

وی افزود: این تشکل بایستی با همکاری انجمن کارگری روزنامه نگاران در جهت رفع مشکلات روزنامه‌نگاران و مدیران رسانه در هرمزگان تلاش کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هرمزگان بیان داشت: پیمان جمعی، میان دو انجمن کارگری و کارفرمایی می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه مطبوعاتی استان را برطرف و شرایط را تسهیل کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان از هیات مدیره انجمن کارفرمایی مطبوعات هرمزگان خواست به منظور جذب بیشتر کارفرمایان  که شرایط عضویت را دارند، طی فراخوانی اقدام نمایند.
سلیمی با اشاره به برون‌سپاری امور افزود: کار این اداره کل تخصصی است و بعضی از کارهای تخصصی بایستی به انجمن‌های تخصصی در قالب کارفرمایی و کارگری سپرده شود تا نتایج بهتری حاصل شود.
به گفته وی، انجمن‌های صنفی می‌توانند با افزایش تعداد اعضاء به عنوان وکیل قانونی اعضاء کلیه امور آنها را قانونی دنبال نمایند و همچنین با دخیل‌شدن در چرخه صدور مجوزهای مطبوعات تشکل را تقویت نمایند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان با اظهار امیدواری از اینکه با شکل‌گیری صحیح انجمن صنفی کارفرمایی مشکلات این صنف حل شود، افزود: این انجمن یکی از مهمترین انجمن‌هایی است که عضو زیادی دارد و هر دو طرف کارگر و کارفرما در مطبوعات دارای صنف بوده که می‌توانند با هماهنگی و همراهی هم بسیاری از مشکلات مطبوعات را با سازش حل‌وفصل کنند.
سلیمی با تاکید بر تقویت و تعامل  بیشتر انجمن‌های صنفی مطبوعاتی، گفت: مشکلات صنوف به راحتی قابل حل بوده و با هم‌افزایی و همیاری هم به نتایج مطلوب‌تری خواهند رسید.

عضو هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایان مطبوعات هرمزگان نیز در حاشیه این نشست گفت: در  این انجمن مدیران رسانه به عنوان کارفرما حضور دارند و موظفیم برای دفاع از حقوق صنفی، امنیت شغلی و ارتقای سطح مهارت‌های شغلی و تسهیل وضع موجود تلاش کنیم.
غلامحسین عطایی اظهار کرد: انجمن صنفی کارفرمایی مطبوعات هرمزگان یک مجموعه سرمایه‌گذار در استان بوده که مربوط به نشریات فعال است.
به گفته وی، یک کارگاه مطبوعاتی به عنوان یک کارگاه کوچک اقتصادی به چه صورت قادر خواهد بود با افزایش ۳۰ درصد حقوق و مزایا در سال جدید با تمام فشارها و هزینه‌ها به کار خود ادامه دهد.
این عضو هیات مدیره و پیشکسوت مطبوعات هرمزگان افزود: مطبوعات استان در سال جدید قطعا با تعدیل نیرو مواجه خواهند بود و بایستی برای این معضل راهکاری اساسی یافت.
عطایی متذکر شد: مطبوعات را بایستی به عنوان یک کارگاه اقتصادی کوچک در نظر داشت و مزایای این گونه کارگاه‌ها را نیز به آن‌ها اعطاء کرد.

همچنین رئیس انجمن صنفی کارفرمایی نیزگفت: انجمن کارفرمایی مطبوعات در دور دوم فعالیت خود، با انگیزه و تلاش بیشتری در راستای هموار نمودن مسیر فعالیت مطبوعاتی اعضاء تلاش خواهد کرد.

فروغ مسلم زاده افزود: انجمن‌های کارفرمایی ماهیتی حمایتی داشته و باید برای تشویق اعضاء و حمایت از صنف خود تلاش کرده تا جامعه مطبوعاتی که این روزها با مشکلات زیادی درگیر است بتواند بدون دغدغه به تولید محتوای سازنده در جامعه اقدام نماید.

وی تاکید کرد: امیدواریم با حمایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همراهی اعضاء انجمن بتوانیم طی دوره خدمت در راستای حمایت از کارفرمایان و مدیران رسانه‌ای که درحال فعالیت هستند گام برداریم.

همچنین نائب رئیس انجمن کارفرمایی مطبوعات استان هرمزگان نیز خواستار وضع قانونی شد که به انجمن‌ها این اختیار را بدهد تا مشکلات را باسازش و مطابق با قانون کار حل کنند.

الهام کرمی اظهار کرد: انجمن‌ها بایستی بتوانند مشکلات را با ساز و کار قانونی حل کرده و  قانونی وضع شود تا انجمن‌های صنفی بتوانند براساس مقررات اداره کار مسائل را سازش کنند.

گفتنی است، در این نشست اعتبارنامه فروغ مسلم‌زاده رئیس هیات مدیره، الهام کرمی نایب رئیس، غلامحسین عطایی خزانه‌دار و کامبیز حسین پور  بازرس اصلی، سیدابراهیم کوخردی دبیر و فرزانه مسلم‌زاده به عنوان بازرس علی‌البدل اعطاء شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=7859
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

سلام نشر خبر دریا جرون / /