دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۶
۸:۲۹:۰۸ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مردم نسبت به زیبا سازی حریم راههای ارتباطی مسئول هستند
بندرعباس-ایرنا -رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای جاسک گفت: پاکسازی حریم راهها نیازبه فرهنگ سازی درسطح عموم مردم دارد وهمه مردم باید نسبت به زیبا سازی ان کوشا باشند.

رسول بخش حاتمی پور روز دوشنبه درگفت وگو اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: حریم راه جز لاینفک راه بوده ازاین رو حفظ و زیبایی آن موجب آرامش و آسایش درحین رانندگی است .
وی ادامه داد: ریختن زباله ، نخاله و مصالح ساختمانی در حریم جاده ها علاوه بر جریمه نقدی یک ماه تا ۲ سال حبس دارد.
وی تصریح کرد: مطابق ماده ۷ لایحه قانون ایمنی راه ها، مرتکبان جرایم علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس از یک ماه تا ۲ سال محکوم و چنانچه تخریبی صورت نگرفته باشد، مرتکب یا مرتکبان حسب مورد موظف به رفع موانع و رفع تجاوز و جبران خسارت وارده خواهند بود.
وی با بیان اینکه بی توجهی به حریم راه ها به معنی استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی است افزود: ایجاد هرگونه دیوارکشی، ساختمان و تأسیسات تا شعاع ۱۰۰ متری از انتهای حریم قانونی راه ها برابر ماده ۱۷ قانون اصلاح راه ها بدون کسب مجوز از وزارت راه و ترابری ممنوع است.
وی نگهداری از حریم راه ها وظیفه ذاتی راهداران دانست و گفت: قلع و قمع تابلوهای غیرمجاز، منظر آرایی، شستشوی علائم و تابلوهای ایمنی، زیباسازی مبلمان جاده ای، شانه سازی، لکه گیری رویه راه ها، تخلیه قنوها، نگهداری از ابنیه و تونلها، حذف اختلاف سطح در جاده ها، ریزش برداری از حریم راه ها از جمله عملیات مستمر و در حال اجرای همیشگی راهداران است.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای جاسک اظهارداشت: راهداران حریم راه را خط قرمز همیشگی خود می دانند و هرگونه تجاوز به حریم را به دقت دنبال می کنند ودر راستای حذف آن از طریق قوانین و مقررات و هماهنگی با دادستان اقدامات لازم را به عمل می آورند.
حاتمی پور ساخت وسازهای غیرمجاز در حریم راه ها را از مهمترین عوامل تاثیرگذار در بروز تصادفات جاده ای دانست و افزود: هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه ها به معنای استقبال از حوادث ناگوار ترافیکی و امکان بروز تصادف های با ضریب شکنندگی و صدمه بالا است.
وی یاد آور شد: بر اساس ماده ۶ و ۱۷ قانون مذکور و باتوجه به نوع راه (آزادراه، بزرگراه، اصلی و روستایی) استفاده کنندگان از حریم راه تا انتهای یکصد متر بعد از حریم قانونی راه می بایست از وزارت راه (راهداری و حمل و نقل جاده ای) مجوز بگیرند.
وی اضافه کرد: در غیر این صورت اداره کل راهداری با کسانی که بدون اخذ مجوز اقدام به ساخت و ساز در حریم قانونی راه کرده اند با هماهنگی مراجع قضایی اقدام به رفع آثار تجاوز و قلع و قمع می کند.
وی خاطر نشان کرد: اشخاصی که قصد نصب تابلوهای تبلیغاتی در محورهای جاسک را دارند باید برای تعیین تکلیف تابلوهای نصب شده به این اداره مراجعه کرده و پس از طی مراحل اداری مجوز دریافت کنند.
شهرستان جاسک در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=7774
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /