خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۹/۲۸ ۰۸:۳۳
شناسه خبر : 7787

رفع تصرف از ۱۰ هکتار زمین ساحلی قشم

قشم - ایرنا - سرپرست مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۱۰ هکتار از زمین ملی در روستای تورگان واقع در ساحل جنوبی این جزیره رفع تصرف شد. ...

به گزارش ایرنا، محدثه رزمجو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کاربری زراعی زمین ارزش آن حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد می شود.
وی تصریح کرد: حدود یک هفته پیش کلیه نقشه های هوایی در سال های ۱۳۷۴، ۱۳۶۹ و ۱۳۴۶ در رابطه با مستندات ارائه شده توسط متصرف بررسی شد.
رزمجو افزود: در بررسی نقشه ها و طبق اظهار نظر واحد نقشه برداری و تطبیق نقشه و کروکی (GIS) سازمان منطقه آزاد قشم هیچگونه آثار تصرف در این نقشه ها مشاهده نشد.
وی ادامه داد: با توجه به تایید نشدن مستندات متصرف مقرر و مصوب شد تا جهت رفع تصرف و اعاده زمین به حالت اولیه اقدام لازم صورت بگیرد و از این رو به متصرف ابلاغ شد که ظرف ۱۵ روز نسبت به تخریب محل و تحویل زمین اقدام کند.
سرپرست مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: پس از گذشت مهلت، پرونده در دادسرا مطرح شد که دادستان با بررسی پرونده و بازدید از محل مهلت ۱۰ روزه جهت تخریب و تحویل زمین توسط متصرف تعیین کرد.
وی افزود: با پایان مهلت ۱۰ روزه، سازمان منطقه آزاد قشم با حضور دادستان نسبت به تخریب و رفع تصرف زمین اقدام کرد.
رزمجو یادآور شد: از ابتدای امسال تا آخر آبانماه ۲۸۱ هزار و ۳۵۲ متر مربع زمین به ارزش ۱۹۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال رفع تصرف شده است.
جزیره قشم با وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است.