یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۸:۳۳:۱۹ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رفع تصرف از ۱۰ هکتار زمین ساحلی قشم
قشم – ایرنا – سرپرست مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم گفت: ۱۰ هکتار از زمین ملی در روستای تورگان واقع در ساحل جنوبی این جزیره رفع تصرف شد.

به گزارش ایرنا، محدثه رزمجو روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کاربری زراعی زمین ارزش آن حدود ۵۰ میلیارد ریال برآورد می شود.
وی تصریح کرد: حدود یک هفته پیش کلیه نقشه های هوایی در سال های ۱۳۷۴، ۱۳۶۹ و ۱۳۴۶ در رابطه با مستندات ارائه شده توسط متصرف بررسی شد.
رزمجو افزود: در بررسی نقشه ها و طبق اظهار نظر واحد نقشه برداری و تطبیق نقشه و کروکی (GIS) سازمان منطقه آزاد قشم هیچگونه آثار تصرف در این نقشه ها مشاهده نشد.
وی ادامه داد: با توجه به تایید نشدن مستندات متصرف مقرر و مصوب شد تا جهت رفع تصرف و اعاده زمین به حالت اولیه اقدام لازم صورت بگیرد و از این رو به متصرف ابلاغ شد که ظرف ۱۵ روز نسبت به تخریب محل و تحویل زمین اقدام کند.
سرپرست مدیریت حقوقی و امور قراردادهای سازمان منطقه آزاد قشم اظهار کرد: پس از گذشت مهلت، پرونده در دادسرا مطرح شد که دادستان با بررسی پرونده و بازدید از محل مهلت ۱۰ روزه جهت تخریب و تحویل زمین توسط متصرف تعیین کرد.
وی افزود: با پایان مهلت ۱۰ روزه، سازمان منطقه آزاد قشم با حضور دادستان نسبت به تخریب و رفع تصرف زمین اقدام کرد.
رزمجو یادآور شد: از ابتدای امسال تا آخر آبانماه ۲۸۱ هزار و ۳۵۲ متر مربع زمین به ارزش ۱۹۲ میلیارد و ۱۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال رفع تصرف شده است.
جزیره قشم با وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در خلیج فارس گسترده شده است.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=7787
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /