پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷
۸:۳۹:۵۵ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دوره بازاریابی فروش صنایع دستی در قشم برگزار شد
قشم – ایرنا – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: دوره فروش صنایع دستی هنرمندان قشم با حضور ۱۷ تن از هنرمندان صنایع دستی این جزیره در روستای کووه ای برگزار شد.

به گزارش ایرنا، سید محمد امین جعفری حسینی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: این دوره به عنوان دومین دوره مربوط به آموزش فروش صنایع دستی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم و آژانس همکاری های بین المللی ژاپن (جایکا،GICA) برگزار شد.
جایکا در راستای ﻃﺮح ﺟﺎﻣﻊ ﺗﻮﺳﻌﻪ ﭘﺎﻳﺪار ﻣﺮدم-ﻣﺤﻮر ﺟﺰﻳﺮه ﻗﺸﻢ از سه سال پیش تا کنون ۱۰ طرح با هزینه ۳۰۰ هزار دلار اجرا کرده است. برنامه ریزی برای تجربه ماهیگیری سنتی، قلابدوزی و غیر آن توسط گردشگران، برپایی باغ های گیاه شناسی، توسعه سوغات، آموزش پرورش جلبک و ایجاد موزه لنج سازی از جمله طرح هایی بود که توسط جایکا اجرا شد.
جعفری حسینی در ادامه افزود: شرکت کنندگان در این دوره با آموزش های علمی چگونگی فروش محصولات صنایع دستی از جمله اهمیت دادن به رنگبندی ها، بسته بندی و توجه ویژه به ارزش های فرهنگی حاکم بر جزیره قشم آشنا شدند.
وی ادامه داد: انتقال صنایع دستی جزیر قشم به هر بخش از سرزمین ایران اسلامی و نقاط مختلف جهان باعث ایجاد شناخت و آشنایی مردم دیگر نقاط کشور و جهان با ارزش های هنری و فرهنگی این‌ منطقه می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در این دوره آموزشی خالقان هنر صنایع دستی از شهر قشم و هشت روستا شامل کووه ایی، زینبی، چاهو شرقی، گَوَرزین، دَیرستان، رمچاه، برکه خلف، هُلُر حضور داشتند.
جایکا برای اجرای کامل طرح جامع منعقد شده بین این آژانس و سازمان منطقه آزاد قشم پنج میلیون دلار در این جزیره هزینه می کند.
در نتیجه اجرایی شدن این طرح، برنامه جامع سوئکو که ۲۰ سال پیش برای قشم تدوین شده بود در مورد بازنگری قرار می گیرد و همچنین یک طرح جامع برای حفظ و بهبود معیشت مردم محلی و حفظ منابع طبیعی با چشم‌انداز سال ۱۴۱۴ تدوین می شود.
بهبود معیشت مردم، بهبود مدیریت منابع طبیعی، تهیه برنامه عملیاتی برای بخش‌های گردشگری، شیلات، فاضلاب و پسماند و همچنین حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جزیره از نتایج اجرای طرح جامع است.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=7805
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /