دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۶
۸:۳۴:۰۹ - سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای تحویل پایانه مسافری به راه و شهرسازی آماده ایم
بندرعباس – ایرنا – معاون عمرانی شهرداری بندرعباس گفت: شهرداری بندرعباس آماده است طرح پایانه مسافری بندرعباس را برای تکمیل در اختیار راه و شهرسازی قرار دهد تا هر چه سریع تر این نیاز ضروری مردم برطرف شود.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا بهادر روز یکشنبه در بیست و چهارمین نشست شورای شهر بندرعباس افزود: بهسازی و تکمیل پایانه مسافربری شهر بندرعباس جهت تکمیل از سوی شهرداری به دستور استاندار به اداره ‌کل راه و شهرسازی واگذار شده، اما تاکنون هیچ اقدامی برای شروع صورت نگرفته است.
این مقام مسئول تاکید کرد: مدیرکل راه و شهرسازی در نشست استانداری نسبت به تکمیل این طرح با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال اعلام آمادگی کرده و شهرداری نیز در چند مرحله جهت تحویل کار با این مجموعه نامه نگاری کرده اما تاکنون نتیجه‌ ای به دست نیامده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود آخرین وضعیت طرح های شهری و میزان پیشرفت و زمان بهره برداری از آن ها را برای اعضای شورای شهر بندرعباس تشریح کرد.
بهادر از بهره‌ برداری همزمان فاز نخست میدان میوه و تره‌بار و تقاطع غیر همسطح آزادگان در دهه فجر امسال خبر داد.
وی با اشاره به عملکرد حوزه عمرانی شهرداری بندرعباس، اظهار کرد: طرح های عمرانی شهرداری بندرعباس به دو قسمت تقسیم شده که بخشی از آن طرح های بزرگ شهر و بخشی از طرح ها نیز به منطقه های سه‌گانه شهرداری‌ واگذار شده و در حال انجام است.
بهادر افزود: عملیات عمرانی تقاطع شهید بهشتی (پل خواجو) بندرعباس که در طرح جامع ترافیکی شهر نیز مورد تاکید قرار گرفته، با اعتبار ۱۹۰میلیارد ریال آغاز شده و تاکنون تملک‌ های مورد نیاز و اجرای راست ‌گرد‌های این تقاطع اجرا شده است.
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس بدون اشاره به زمان اتمام این طرح اضافه کرد: عملیات حفاری این طرح نیز به زودی شروع می ‌شود و بهره ‌برداری از آن در روان ‌سازی ترافیک نقش مهمی خواهد داشت.
بهادر با اشاره به این که تاسیسات زیرزمینی یکی از مشکلات بزرگ اجرای تقاطع‌ های غیر هم‌ سطح است، ادامه داد: محل اجرای تقاطع غیر هم ‌سطح شهید بهشتی، یکی از بخش‌ هایی است که بیشترین تاسیسات زیرزمینی برق و آب را دارد و شهرداری برای جلوگیری از هرگونه حادثه، موقعیت و نوع تاسیسات موجود در تمام نقاط مورد نظر از طریق «اسکن زیرزمینی» انجام داده است.
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس مناسب ‌سازی ساحل خواجه عطا را یکی دیگر از طرح های بزرگ در حال اجرا معرفی و اضافه کرد: این بخش، کم عرض ‌ترین قسمت بلوار ساحلی بندرعباس است و با بهره‌ برداری از این طرح در کنار حل مشکل ترافیک، خط کندرو، مسیر دوچرخه ‌سواری و پیاده ‌رو به همراه فضای سبز مورد نیاز اجرا می‌ شود.
بهادر اظهار کرد: دو قطعه زمین شامل یک قطعه در منطقه قادهار (ضلع جنوب کشتارگاه فعلی) و یک قطعه در ایسین (مجاورت نیروگاه خلیج ‌فارس ایسین) در مجموع به میزان ۸۶ هکتار در اختیار شهرداری قرار گرفته و مناسب‌ سازی شده است.
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس هم چنین به انجام مراحل پایانی تقاطع غیر هم‌ سطح آزادگان اشاره کرد و گفت: این طرح ماه آینده به عنوان یک تقاطع نیمه‌ شبدری مورد بهره ‌برداری قرار می ‌گیرد.
بهادر افزود: اولین تقاطع زیرگذر شهر نیز با نام ابوموسی، به دلیل ناتوانی پیمانکار قبلی، بر اساس مصوبه ماده ۴۸ و با مشخص شدن پیمانکار جدید، به عنوان یک طرح شاخص ادامه می‌یابد و تا قبل از پایان سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می‌ گیرد.
وی اضافه کرد: تعریض بلوار ساحلی حد فاصل بندر شهید حقانی تا میدان لارک یکی دیگر از طرح های در حال اجرای شهرداری بندرعباس است که این بخش با نام اولویت پنجم، مراحل انعقاد قرارداد را پشت سر گذاشته و به زودی عملیات اجرایی آن شروع می‌شود.
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس تصریح کرد: ساخت فرهنگسرا در مناطق کمتر توسعه یافته یکی از اهداف شهرداری در این دوره مدیریتی است که یکی از این فرهنگسراها در محله چاهستانی‌ها با پیشرفت ۷۰ درصدی توسط این معاونت در حال انجام است.
بهادر ادامه داد: روکش آسفالت معابر به عنوان یک مشکل اساسی شهر توسط این حوزه معاونت انجام شده و بالغ بر ۹۰ درصد معابر اصلی شهر انجام شده است.
وی در همین ارتباط اظهار کرد: روکش آسفالت با در نظر گرفتن حفاری‌های آینده از سوی شهرداری و یا سایر ارگان‌ها انجام می‌شود. به عنوان مثال خیابان گاز یکی از معابری است که نیازمند روکش آسفالت است اما به دلیل حفاری‌های شرکت گاز و آب و فاضلاب در آینده نزدیک، روکش این خیابان پس از اتمام عملیات مورد نظر، انجام می‌شود.
معاون امور عمرانی شهرداری بندرعباس اضافه کرد: نامه نگاری های زیادی با شرکت آب و فاضلاب برای اصلاح درب منهول‌های آب انجام شده که با وجود انجام روکش آسفالت، این منهول ها موجب زشتی معابر و بروز برخی مشکلات شده است.
بهادر بیان کرد: در روکش آسفالت محله ها نیز کارهای خوبی صورت گرفته که در محدوده مناطق دو و سه همچنان ادامه دارد.
پایانه جدید بندرعباس واقع در بلوار راه آهن با زیر بنای ۲۵ هکتار از سال ۹۰ در دست احداث است که با تامین مخارج از سوی اداره کل حمل و نقل استان به سازمان شهرداری بندرعباس واگذار شده است.
این طرح قرار بود سال ۹۳ به بهره برداری برسد اما هم اکنون با گذشت بیش از ۶سال وضعیت آن در هاله ای از ابهام است و وعده های چندین باره مسئولان برای بهره برداری از پروژه بی نتیجه مانده است.
ششم آبان امسال در نشستی با حضور استاندار هرمزگان وضعیت این طرح مورد بررسی قرار گرفت که شهرداری بندرعباس در نشست یاد شده، اعتبار لازم برای تکمیل پایانه را ۳۹میلیارد تومان اعلام کرد.
در همان نشست مدیرکل راه و شهرسازی استان اعلام کرد: حاضر است پایانه را با ۱۵میلیارد تومان به پایان برساند و قرار شد طرح جهت انجام این تعهد در اختیار راه و شهرسازی قرار گیرد.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=7790
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /