خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۹/۲۱ ۰۸:۳۴
شناسه خبر : 7610

راه اندازی فرودگاه جاسک نقطه عطف توسعه شرق هرمزگان است

بندرعباس - ایرنا- فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: راه اندازی فرودگاه هفتم آذر جاسک نقطه عطف توسعه شرق هرمزگان است. ...

امیر دریا دار حسین خانزادی روز دوشنبه در آیین بهره برداری رسمی از فرودگاه هفتم آذرجاسک افزود: این بهره بردار‌ی با اشتراک گذاری امکانات منطقه دوم ولایت نیروی دریایی ارتش میسر شد تا ابعاد جدیدی از خدمات نیروی دریایی ارتش در این منطقه صورت گیرد.
وی ادامه داد: با راه اندازی فرودگاه درمناطق کمتر برخوردار موجب می شود این مناطق به امکانات ملی دسترسی پیدا می ‌کنند وقدم مهمی در جهت محرومیت زدایی برداشته شود.
وی تصریح کرد: حمل و نقل هوایی علاوه بر ظرفیت‌های ملی موجب توسعه مناطق مختلف نیز می ‌شود و امروز حمل و نقل به عنوان یکی از بخش های جدایی ناپذیر برای توسعه مناطق کمتر برخوردار مطرح است.
همچنین معاون مهندسی وپدافند غیرعامل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی دراین مراسم گفت: پس ازمرمت وبازسازی طول باند فرودگاه نیز از هزار و ۸۰۰ متر به ۲ هزار و ۵۴۰ مترافزایش یافته و قابل نشست و برخاست برای هواپیما‌های نظامی و غیر نظامی است.
امیر دریا دار حسن جعفری افزود: برای افزای توان و بهره برداری بهینه توسعه فرودگاه برج کنترل و ایستگاه مخازن سوخت برای فرودگاه ساخت شده و ترمینال آن توسعه یافته است.
وی ادامه داد: هواپیما‌های کلاس فوکر ۱۰۰ وMDبا ظرفیت جابجایی ۱۰۰ تا ۱۲۰ مسافرمی توانند از فرودگاه شهدای هفتم آذر جاسک پرواز کنند.
وی با بیان اینکه فرودگاه یکی از مهمترین عوامل زیرساختی در آبادانی هر منطقه است، گفت: با توسعه فرودگاه جاسک گامی بلند در راستای اجرایی شدن تدابیر و رهنمود‌های فرماندهی معظم کل قوا در لزوم آباد سازی و توسعه سواحل مکران برداشته می ‌شود.
در مراسم فعالیت رسمی فرودگاه شهدای هفتم آذر جاسک فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، استاندار هرمزگان و جمعی از مسئولان کشوری و لشکری و استانی حضور داشتند.