یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۹:۱۱:۳۵ - شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نخستین پرواز ATR از بندرعباس به بندرلنگه و ابوموسی
دو فروند هواپیمای ATR که امروز در استان هرمزگان مستقر شدند در نخستین مسافرت‌های هوایی خود پروازهایی به مقصد فرودگاه بندرلنگه و جزیره ابوموسی در استان هرمزگان داشتند.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج‌فارس، با این پروازها خط جدید پروازی منطقه‌ای جنوب کشور با بهره‌گیری از دو فروند هواپیمای ATR از امروز فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

این خط جدید پروازی که با ورود دو هواپیمای جدید واردشدهATR با بیس فرودگاهی بندرعباس فعالیت خود را آغاز کرده است، قرار است در ابتدا از فرودگاه بندرعباس به کیش، شیراز، یزد و کرمان و بالعکس مسافران را جابه‌جا کند.

این خط در فاز دوم خود نیز مقرر شده با فراهم آوری زیرساخت‌های زمینی و فرودگاهی پروازهای درون استانی ازجمله از فرودگاه بندرعباس به جاسک، بندرلنگه و ابوموسی را انجام دهد.

فریدون همتی استاندار هرمزگان پس از بازدید از فرودگاه بندرلنگه که به همراه مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) و پس از پرواز با هواپیمای ATR انجام شد، اظهار کرد: این سفر اولین پرواز نسل جدید هواپیمای ATR که پس از برجام خریداری‌شده در هرمزگان بود.

وی ادامه داد: دو فروند از این نوع هواپیما در هرمزگان مستقر می‌شود و در مسیرهای درون استان هرمزگان و همچنین استان‌های همجوار تردد خواهد داشت که استقرار این هواپیماها کمک خوبی به مردم هرمزگان خواهد داشت.

همتی تصریح کرد: راه‌اندازی پروازهای هواپیماهای ATR در راستای توسعه هرمزگان و منطقه جنوب کشور بوده و کمک بسیار خوبی در این راستا خواهد داشت.

وی بابیان اینکه در حال پیگیری برای توسعه دامنه فعالیت‌های تجاری و اقتصادی در هرمزگان هستیم، اضافه کرد: مردم هرچه قدر از این پرواز راه‌اندازی شده استقبال بیشتری داشته باشند، موجب افزایش چنین پروازهایی در استان خواهد شد.

همتی همچنین پس از حضور در فرودگاه جزیره ابوموسی اظهار کرد: از ۲۰ فروند هواپیمای جدید ATR که پس از برجام خریداری‌شده، شش فروند تحویل گرفته‌شده و دو فروند از امروز در استان هرمزگان مستقر شد.

وی ادامه داد: این هواپیماها با مرکزیت بندرعباس در ۱۰ مسیر پروازی فعالیت خواهند شد که پرواز هواپیمای ATR به مقصد ابوموسی نیز در برنامه قرار دارد .

استاندار هرمزگان با قدردانی از تمامی افرادی که در جزیره ابوموسی مشغول کار و تلاش هستند، افزود: کسانی که در این نقطه از ایران اسلامی در حال خدمت هستند، از آب‌های نیلگون خلیج‌فارس پاسداری و صیانت می‌کنند و موجب امنیت کشور می‌شوند.

همتی بیان کرد: باید تلاش کنیم زمینه دسترسی و تردد مناسب و عمران و آبادانی بیشتر جزیره ابوموسی فراهم شود و گردشگران نیز به این جزیره زیبا مسافرت کنند.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6855
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /