یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۹:۵۶:۳۷ - یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشت مکانیزه گندم در شش هزار هکتار از اراضی هرمزگان
بندرعباس- ایرنا- رئیس اداره امور فناوری ها و مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: براساس برنامه ریزی ها، امسال شش هزار هکتاراز اراضی استان به کشت مکانیزه گندم اختصاص می یابد.

شاهین شاهی زاده روز یک شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته چهار هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی هرمزگان به کشت مکانیزه گندم اختصاص داشت که امسال این میزان به شش هزار هکتار رسید.
وی خاطرنشان کرد: ۷۰ درصد کشت مکانیزه گندم هرمزگان که از مهمترین محصولات راهبردی است، در حاجی آباد انجام می شود.
وی بیان داشت: شهرستان حاجی آباد از نظر ضریب مکانیزاسیون نسبت به سایر شهرستان ها جایگاه برتری دارد به طوری که محصولات ذرت وسیب زمینی در این منطقه به طور کامل به روش مکانیزه کشت می شود.
وی با اشاره به ارتقای ضریب مکانیزاسیون از ۸ به ۳۵ درصد از سال ۹۳ تا ۹۵ خاطر نشان کرد: کاهش سختی کار، صرفه‌ جویی در زمان و انجام به موقع عملیات کشاورزی، افزایش محصول و بهره‌ وری از نیروهای کارگری و کاهش هزینه‌ های تولید از مهم ترین مزایای کشت مکانیزه است.
شاهی زاده با اشاره به حمایت های این سازمان از توسعه کشت مکانیزه، گفت: متقاضیان می توانند با استفاده از ۵۰ میلیون ریال کمک بلاعوض و تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون نسبت به خرید ادوات لازم از جمله انواع خطی کار ، ریزدانه کار ، کود پاش، کفکار و کمباین ها اقدام کنند.
کاشت گندم در هرمزگان از اوایل آبان ماه آغاز وتا پایان آذر ماه ادامه دارد و برداشت آن از اواخر اردیبهشت شروع و تا تیر ماه ادامه خواهد داشت.
سطح زیر کشت گندم در هرمزگان در حدود ۱۳ هزار هکتار است که به طور میانگین حدود ۶۲ هزار تن هر سال از این سطح گندم برداشت می شود.
به طور متوسط میزان گندم مورد نیاز هرمزگان در طول سال ۲۰۰ هزار تن است.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6763
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /