یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۱۰:۰۴:۰۰ - یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برای تداوم امنیت، همکاری با کشور‌های همسایه ضروری است
با حضور فرمانده مرزبانی ناجا، علی‌اصغر خرم‌روی به عنوان فرمانده جدید دریابانی هرمزگان منصوب و جایگزین علی میرشمسی شد.

به گزارش ایسنا، منطقه خلیج فارس، در این مراسم استاندار هرمزگان، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس، و فرمانده انتظامی استان هرمنزگان حضور داشتند.
فرمانده مرزبانی ناجا در آیین تودیع و معارفه فرمانده دریابانی هرمزگان، گفت: اولویت این نیرو تامین امنیت و مبارزه با قاچاق مواد مخدر و کالا است.
سردار قاسم رضایی با بیان اینکه امنیت در مرز‌ها برقرار است گفت: برای تداوم این امنیت همکاری با کشور‌های همسایه هم ضروری است.
وی اضافه کرد: با وجود این میزان مرز اهداف بلندی برای ارتقای امنیت برنامه‌ریزی شده است و باید گفت ایران اسلامى داراى مرزهای امنى است و این موضوع خوشایند دشمنان نیست.
سردار رضایی با بیان اینکه تهدیدات متفاوتی در مرزهای کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: کشورهای همسایه جمهوری اسلامی، عمومأ تعامل بالایی با ما دارند ولی برخی از این کشورها ازجمله پاکستان، افغانستان، عراق و یا برخی کشورهایی دیگر توطئه‌هایی را علیه جمهوری اسلامی ایران تحمیل می‌کنند که این موضوع وظایف مرزداران را دوچندان می‌کند و باید گفت تقریبا مرز افغانستان مهار و مرزهای عراق کاملا کنترل شده است اما در مرز پاکستان هنوز مشکلاتی وجود دارد.
فرمانده مرزبانی ناجا با بیان اینکه نگاه بلندی که در دولت وجود دارد، تقویت مرزداری و مرزبانی است که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شده است، تصریح کرد: در برخى مرزها ترددهاى غیر مجاز و تحرکات قاچاقیان مشهود است که در استان هرمزگان این مسأله به‌وضوح دیده مى‌شود و انتظار می‌رود کشورهاى حاشیه خلیج فارس در حفظ امنیت منطقه، با ما همکاری کنند. 
سردار رضایی با بیان اینکه تقویت مرزها و مقابله با برخی از ناامنی‌ها در مرزها ستودنی است، اظهار کرد: برای مقابله با تهدیدات و مراقبت از مرز، مقابله با برخی از ناامنی‌های مانند قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان و کالا و ترددهای غیرمجاز و شررات‌هایی که در مرزها وجود دارد در راستای برنامه‌های که تدوین شده دولت و مجلس شورای اسلامی به حمایت‌هایی نیازمند است.
وی، با تاکید بر افزایش حمایت‌ها در حوزه مرزداران و مرزداری اضافه کرد: در ۴ سال گذشته حمایت‌های خوبی شده است اما نیاز مرزها بیش از این  است که می‌طلبد خدمات‌دهی به مرزبانان و تجهیزات مرزی افزایش یابد.
فرمانده مرزبانی ناجا خاطرنشان کرد: امتیازاتی برای مرزبانان از جمله منازل سازمانی و معیشتی، تجهیزات مراقبتی و ارائه امتیاز برای مرزبانان در شرایط ویژه سخت خدمتی پیش‌بینی‌های شده است که در این باره قرار است در سال جاری حدود ۶۰۰ واحد مسکونی به منارل سازمانی مرزبانی اضافه شود.
سردار رضایی با اشاره به انسداد مرزها متناسب با تهدیدات، خاطرنشان کرد: انسدا مرزهای با تهدیدات بالا در عرصه قاچاق مواد مخدر، کالا و قاچاق مسلحانه در دستور کار مرزبانی قرار دارد و اعتقاد داریم مرزهای مشترک دو کشور بایستی بین دو کشور مدیریت شود.
وی، از افزایش کشفیات قاچاق کالا در مرزهای ایران اسلامی خبرداد و تصریح کرد: کشف کالای قاچاق از درصد گذشته است به‌گونه‌ای که در کشف کالاهای هدف در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل کشف کالاهای قاچاق از ۶ تا ۱۵ برابر افزایش یافته است که این موضوع به امنیت اقتصادی کشور کمک می‌کند و ۴٢ تن کشفیات در شش ماه اخیر در منطقه مرزى ایران و پاکستان، نشان از تلاش شبانه‌روزی نیروهای مرربانى است و امیدواریم مشکلات قاچاق مواد مخدر حل شود.
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تقویت تجهیزات دریابانی، تصریح کرد: امسال و در برنامه ۵ ساله ششم تقویت ناوگان دریایی در دستور کار قرار دارد و دریابانی به امکانات پیشرفته و مدرن برای اعمال قانون در عمق دریا مجهز می‌شود که استان هرمزگان در این خصوص در اولویت است.
سردار رضایی با بیان اینکه قاچاقچیان منافع و امنیت مرزها را به خطر می‌اندازند، خاطرنشان کرد: مرزبانان با شرایط سخت آب و هوایی مسؤول حفظ و ارتقای امنیت در مرزها هستند آیا نباید با قاچاقچیانی که تحت عنوان کوله‌بر اقدام به حمل کالاهای ضد فرهنگی، ضد امنیتی و سلاح می‌کنند، مقابله کرد.
فرمانده مرزبانی ناجا در پایان با تاکید بر ارتقای امتیت اقتصادی تصریح کرد: در راستای مقابله با کالای قاچاق در مرزهای جمهوری اسلامی، قرارگاه مبارزه با قاچاقچیان تحت عنوان قرارگاه مقداد در مرزبانی ناجا تشکیل شدهاست.

همچنین استاندار هرمزگان گفت: تامین امنیت در مرزهای دریایی دارای شرایط متفاوتی از مرز خشکی است و به توان و تجهیزات ویژه و مضاعفی نیاز دارد و کار دریابانی در هرمزگان بسیار مهم و حساس است.
فریدون همتی  یکی از وظایف مهم حاکمیت را تامین امنیت دانست و بیان کرد: نیازهای مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه با وجود امنیت تامین خواهد شد و امنیت مهمترین تقاضای مردم هر جامعه از حاکمیت محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: در سایه تلاش نیروهای مسلح، ایران اسلامی جزء کشورهای نمونه در تامین امنیت در جهان به شمار می‌رود.
استاندار هرمزگان افزود: امنیت در مرزها با تلاش مجموعه بزرگ نیروی انتظامی و مرزبانی برقرار است.
همتی با اشاره به وجود هزار و ۱۰۰ کیلومتر مرز آبی و بیش از دو هزار کیلومتر ساحل در استان هرمزگان، اظهار داشت: تامین امنیت در مرزهای دریایی دارای شرایط متفاوتی از مرز خشکی است و به توان و تجهیزات ویژه و مضاعفی نیاز دارد.
وی تعامل با مردم را از استراتژی‌های بسیار مهم در مرزها برشمرد و تصریح کرد: کار دریابانی در هرمزگان بسیار مهم و حساس است و در مبارزه با پدیده قاچاق این نیرو باید میان مردم مرزنشین و قاچاقچیان تفکیک قائل شود.
استاندار هرمزگان تاکید کرد: امکانات و تجهیزات نیروی انتظامی و دریابانی باید معطوف به مبارزه و متلاشی ساختن باندهای قاچاق کالا و مواد مخدر شود.
همتی بر لزوم توجه به تامین معیشت مردم مرزنشین در هرمزگان تاکید کرد و گفت: معیشت مردم در این مناطق واسته به دریاست که نیاز است برنامه‌ریزی دقیق و تدابیر جدیدی برای رضایتمندی مردم در مرزهای هرمزگان داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: تامین امنیت کار پیچیده و مهمی است و ارتقای توانایی نیروهای دریابانی با ارائه آموزش‌های تخصصی باید مدنظر باشد.
به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم”علی‌اصغر خرم‌روی” که پیش از این جانشین فرماندهی انتظامی هرمزگان بود به‌عنوان فرمانده دریابانی استان معرفی شد و از خدمات”علی میرشمسی” تقدیر به‌عمل آمد.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6784
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /