دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۶
۱۱:۱۱:۰۸ - یکشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کلانتری: محیط زیست بدون توسعه متوازن پایدار نمی ماند
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان محیط زیست با تاکید بر اینکه سیاست سازمان ایجاد توسعه متوازن و پایدار است، گفت: اعتقاد داریم محیط زیست بدون توسعه متوازن و تولید ثروت در کشور، پایدار نمی ماند.  

به گزارش یکشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، عیسی کلانتری در آیین امضای تفاهم نامه همکاری این سازمان با منطقه آزاد قشم گفت:یک جانبه نگری و تضاد میان توسعه و محیط زیست نباید وجود داشته باشد، از این رو سیاست گذاری و تمرکز سازمان حفاظت محیط زیست بر توسعه متوازن، پایدار و تعامل برای حفظ محیط زیست است.
وی با اشاره به سخنان فرشچی و انتقاد از اتلاف یک سال و نیم زمان برای امضای این تفاهم نامه اظهار کرد: این گونه تفاهم ها باید در مدت زمان کوتاه تری رخ دهد تا از قربانی شدن محیط زیست جلوگیری شود؛ با اطاله مدت زمان امضای تفاهم ها و توافق ها، روند توسعه کشور متوقف نمی شود، بلکه محیط زیست بدون دستاورد می ماند.
معاون رئیس جمهوری با بیان اینکه در هیچ جای دنیا محیط زیست مانع توسعه نیست بیان کرد: همه الزاما موظف به رعایت قوانینی هستند که از تخریب و آلودگی محیط زیست جلوگیری می کند.
او با اشاره به برگزاری برخی جلسه ها با چند دستگاه های اجرایی و توسعه ای کشور از جمله سازمان مناطق آزاد کشور گفت: همه مقام های اجرایی و توسعه ای کشور معتقد به تلاش برای حفظ محیط زیست هستند و ما هم در مقابل متعهد شدیم به توسعه کشور کمک کنیم.
کلانتری اضافه کرد: البته این همکاری تا جایی است که حقوق مردم در حوزه محیط زیست تضییع نشود زیرا اگر موضوع تضییع حقوق مردم مطرح شود، به نمایندگی از آنها از حقوقشان دفاع می کنیم.

** ۶۵ درصد برنامه های توسعه ای پنج سال آینده کشور در سواحل و دریاها اجرایی می شود
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این آیین با اشاره به تلاش ها و مذاکره های صورت گرفته طی یک سال و نیم گذشته برای آماده سازی و امضای این تفاهم نامه گفت: هدف از امضای این تفاهم نامه با توجه به اهمیت قشم به عنوان بزرگترین جزیره کشور، گسترش همکاری ها برای توسعه پایدار این جزیره است.
پروین فرشچی افزود: تفاهم نامه مشابهی نیز برای جزیره های کیش و لاوان با منطقه آزاد چابهار به امضا رسیده است.
وی با اشاره به برنامه ریزی های توسعه ای کشور با تمرکز بر اجرای ۶۵ درصد طرح ها و برنامه های توسعه ای در سواحل و دریاها در پنج سال آینده افزود: برای همگام سازی توسعه دریایی با محیط زیست اقدام های گوناگونی مانند نهایی شدن سه سند مهم توسعه دریایی، فناوری دریایی و گردشگری دریایی صورت گرفته است.
تفاهم نامه ای با هدف کاهش اثرهای نامطلوب فعالیت های توسعه ای و ایجاد بستر مناسب همکاری و تعامل بیشتر برای ارتقای وضعیت محیط زیست جزیره قشم روز شنبه در هفته دولت به امضای پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست کشور و حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم رسید.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6333
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /