دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۶
۱۲:۰۹:۳۸ - یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پایان کار یک مدیر ناکارآمد:
تراژدی بسته بندی محصولات کشاورزی همچنان ادامه دارد!!!
استاندار هرمزگان در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان با اشاره به پایان مدت مدیریت رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار داشت: عمر مدیریت آقای حیدری‌پوری در جهاد کشاورزی هرمزگان تمام شد و متأسفانه هنوز مسأله بسته‌بندی محصولات حل نشده است.!

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتار نیوز، به نقل از سایت جنوب ایران، جاسم جادری در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان هرمزگان با انتقاد از حضور کمرنگ بخش خصوصی در این جلسه اظهار داشت: مباحث پیش از مطرح شدن در این کارکروه باید در جلسات کارشناسی چکش‌کاری و سپس مطرح شود و بایستی مسائل را از هرمزگان به کشور پیشنهاد دهیم و نباید منتظر راهکار تهران برای این استان باشیم.

جادری ادامه داد: رایزنان اقتصادی ما در خارج از کشور فقط باید به‌دنبال رفع مشکلات تولیدکنندگان و تسهیل کار صادرکنندگان باشند و فعالیت اقتصادی در خارج از کشور که فقط برگزاری نمایشگاه نیست و باید خلاقیت داشته باشند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه کشور کوچک قطر استانداردهای اروپایی را رعایت می‌کند اما ما هنوز به این مرحله نرسیده‌ایم، ابراز کرد: صادرات گچ کار بزرگی نیست و ما هنوز در حال خام‌فروشی هستیم. کشور ترکیه بازار قطر را گرفت و ما با چند لنج نتوانستیم بازار را بگیریم و با آمدن چند عمانی نباید هول کنیم و همیشه باید سطوح را در نظر گرفت.

جادری با بیان اینکه بایستی صنایع تبدیلی را باید جدی گرفت، افزود: مشوق‌های صادراتی را باید افزایش داد و مسائل مربوط به فرودگاه که امروز مطرح شد را باید تا چند روز آینده حل کنید و به من گزارش دهید.

وی با بیان اینکه فضای کسب و کار زمانی رونق می‌گیرد که صادرات داشته باشیم، عنوان کرد: در هرمزگان محصولات دامی، شیلاتی، کشاورزی، صنعتی و معدنی فراوانی تولید می‌شود که مستعد صادرات هستند و نیاز است راهکارهای کارشناسی شده مناسب را در جهت تقویت صادرات غیرنفتی در استان اجرایی کنیم.

استاندار هرمزگان بر لزوم کاهش تعرفه صادرات تأکید کرد و افزود: در نظر گرفتن سهمیه پرداخت تسهیلات با نرخ ارزان برای تقویت سرمایه در گردش صادرکنندگان کالا از مواردی است که می‌تواند در توسعه صادرات مؤثر باشد.

وی ادامه داد: تکمیل زیرساخت‌های پایانه‌های تخصصی صادراتی و همچنین بسته‌بندی مناسب کالاها جهت صادرات نیز در دستور کار قرار گیرد.

جادری اظهار داشت: ایجاد صنایع تبدیلی در هرمزگان از ضروریات است تا به جای صادرات محصولات خام، محصولاتی با ارزش افزوده بیشتر صادر کنیم.

گفتنی است اهدای یازده هزار نهال کشت بافت و تعویض بیهوده سر در ورودی سازمان جهاد کشاورزی و…ازجمله دستاوردهای مدیر جهاد کشاورزی در زمان تصدی خود بوده که هنوز در هاله ای ازابهام قرار دارد.

انتهای پیام/پ

 

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6315
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /