یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۱۴:۰۶:۲۰ - پنج شنبه ۱ تیر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجمع تخصصی بسیج اساتید استان هرمزگان برگزار شد
همراه بافرارسیدن روزقشربسیج اساتیدمجمع تخصصی بسیج اساتید استان هرمزگان برگزارشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی رفتارنیوز،مصادف با سالروزشهادت شهید دکترچمران مجمع تخصصی اساتید بسیجی در دانشگاه فرهنگیان تحت عنوان تبین بحث جایگاه علم وشهادت ونقش شهید چمران دراین زمینه برگزارگردید.

پروفسوراحسان کامرانی مسول بسیج اساتید سپاه امام سجاد(ع) استان  هرمزگان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز،گفت؛ تبیین بحث جایگاه علم وشهادت و نقش شهید چمران به عنوان الگویی کامل دراین زمینه از جمله اهداف این دورهمی تخصصی است که  بیش از۶۰استاد بسیجی ازدانشگاههای  استان هرمزگان در آن حضور داشتند.

وی در ادامه ضمن تشکرا ز حضور مسولین و اساتید دراین جلسه به سه مولفه قدرت درنظام پرداخت واظهارکرد؛ سه مولفه قدرت درنظام نخست آن حفظ وحدت رهبری و فرماندهی دوم حفظ وحدت امت و ملت وسوم نیزحفظ ارزشها ومعنویات واخلاقیات می باشد.

 
مسوول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان درباره نقش این سه مولفه تاکیدکرد؛ اگراین سه مولفه حفظ گردد یعنی ما دارای قدرت هستیم اما اگر به دلایلی این مسائل اهمیت نداشته باشد و جلوتر یا عقب تر از رهبری گام برداریم باعث خسران وزیان خواهیم شد.
وی ادامه داد؛ درمقوله دوم نیزاگرحفظ وحدت امت و ملت را مخدوش کنیم و به نوعی به تفرق قومی ، مذهبی ، جغرافیایی و.. که باعث می شود فاصله هابین ملت به وجود آید امنیت بهم می خورد؛ اهرم حفظ وحدت باید محفوظ بماند تا به ما و به قدرت نظام ضربه ای وارد نشود.
کامرانی حفظ ارزشها را چنین تشریح نمود وبیان کرد؛ باید به مقوله حفظ ارزشها یا همان تقویت روحیه جهاد و شهادت که ازجمله ارزشهایی هستند درکشورما نهادینه شده بماند و روز به روز بیشتر خود را نشان دهد  خدشه دارشدن این مسئله نیزضربات جبران ناپذیری را به ما متحمل می کند.
پروفسورکامرانی ابراز داشت: که بسیجیان ما مفتخرند که روزشهادت  بزرگ مردی همچون شهید چمران  روزقشربسیج اساتید می باشد پرداخت و  شهید چمران درهرسه مولفه قدرت سازی سرآمد بودند.

وی تصریح کرد: شهید چمران در بعد نخست ولایت پذیری و آتش به فرمان رهبری بود  و او شاخص ترین الگو برای اساتید در آتش به فرمان ولایت بودن می باشد.
کامرانی اظهار داشت: دربحث مقوله حفظ وحدت امت و ملت ما شاهدیم هرج یی تهدیدی بوده وارد شده و ازا منیت نظام پاسداری کرده است درقضیه جریان کردستان، پاوه، و.. رفت تا امنیت ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: شهید چمران درعمل به مولفه سوم نیز سرآمد اساتیداست  که به عنوان فرماندهان جنگ نرم می باشندما می بینیم روح عارفانه ای که دکتر چمران داشته است یا خود نوع و شیوه ی شهادتش  خود الگوی ایثار و الگوی جهاد فی سبیل الله است.

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6292
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /