پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷
۱۱:۵۸:۴۵ - سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تحلیل راهبردی:
۸ نکته درباره «آتش به اختیار
حسین شمسیان با یادداشتی تحت عنوان ۸ نکته در مورد آتش به اختیار تحلیل خود را در مورد این بیان مقام معظم رهبری ابراز داشت.

🔴 ۸ نکته درباره «آتش به اختیار»

فرمایش آقا در دیدار دانشجویی خیلی مهم و واجد معانی زیادی بود. چند نکته در این باب چنین است:

🔹۱. بدون تعارف، اولین معنی، بی‌فایده بودن عملکرد ساختارهای عریض و طویل فرهنگی است.
🔹۲. بدنه حزب‌اللهی، اغلب می‌اندیشد که در «آن بالا» یا در «آن پشت» یعنی در همان جاهایی که اسم بردم، اندیشمندانی در حال طراحی برای حفظ دستاوردهای انقلابند! چون چنین فکر می‌کنند، دست روی دست گذاشته، منتظر فرمانند!
🔹۳. همزمان با آن عملکرد و این تصور، دشمن بیکار نیست و لحظه به لحظه پیش می‌آید و تلفات می‌گیرد.
🔹۴. این حکم یک معنی مهم و کلیدی دیگر هم دارد: اگر به کسی بر نخورد، این فرمان یعنی رهبری دانشجوی دلسوز و تازه‌کار را از خیلی‌ها باشعورتر، دغدغه‌مندتر، کاری‌تر و باعرضه‌تر می‌بیند.
🔹۵. مثل جنگ نظامی، این فرمان یعنی هرکس با هر هنری که دارد، بهترین راه را برای حمله به«دشمن» پیدا کند و منتظر هیچ کس نماند.
🔹۶. ضرورت تمرکز حملات به  دشمن، ممکن است برخی را به این مسیر سوق دهد که هر حرکتی را مخالف فلان شخص و بهمان مجموعه معرفی کنند و به معارضه با آن بر خیزند! حتی برخی را به تشکیل «قرارگاه آتش به اختیار» تشویق کند! یک افسر وسط میدان نباید توجه کند، حق ندارد اسلحه‌اش را از جهت دشمن منحرف کند.
🔹۷. این بالاترین هزینه‌ای است که یک فرمانده می‌دهد. اگر آنها که مجوز گرفته‌اند از این فرصت تاریخی استفاده نکنند، هم هزینه گزاف و سنگین رهبری را جبران نکرده‌اند، هم فرصتی تاریخی سوخته و هم آینده را از دست داده‌اند.
🔹۸. این فرمان پیش از این فقط یک‌بار صادر شده و آن افراد با سربلندی و آبرو از این آزمون بیرون آمدند. روزهای آغازین جنگ، وسعت جنگ بگونه‌ای بود که ساختار ارتش آن روز جوابگو نبود. هسته‌های پراکنده ولی متحدالمرکز «جنگ‌های نامنظم» شکل گرفت. شهید چمران، شاهرخ ضرغام و خیلی از فرماندهان امروز سپاه و ارتش با این هسته‌ها همکاری کردند، شهرهای مهمی حفظ شد و عملیات‌های بزرگی از دل همین تشکیلات و تجربیات ارزشمند رقم خورد.

🔸یک نکته اضافه: جماعتی هرزه دهان، فرمان آقا را به هرج و مرج، بگیر و ببند، کشتار(!) هنرمندان و قتل‌های زنجیره‌ای (که از قضا در دوره اصلاحات اتفاق افتاد)، اسیدپاشی و… ربط می‌دهند! اینان همانند که قرآن در حقشان می‌فرماید: «فی قلوبهم مرض فزادهم الله مرضا».
✍️حسین شمسیان

بر چسب ها:
لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6120
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /