پنج شنبه, ۳۰ فروردین , ۱۳۹۷
۱۰:۲۵:۱۵ - شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دانشگاه آزاد و سیاسی کاری ها
به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، فروغ مسلم زاده در یادداشت تحلیلی خود نوشت: دانشگاه آزاد به عنوان نهادی حکومتی و یک مرکز علمی با گذشت سی سال از عمرش امروز درختی تناور شده که باید ثمره و میوه های علم و فناوری آنرا را همگان بچینند . درختی که نوبرانه های علمی و نوینش […]

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، فروغ مسلم زاده در یادداشت تحلیلی خود نوشت: دانشگاه آزاد به عنوان نهادی حکومتی و یک مرکز علمی با گذشت سی سال از عمرش امروز درختی تناور شده که باید ثمره و میوه های علم و فناوری آنرا را همگان بچینند .

درختی که نوبرانه های علمی و نوینش در سیاسی کاری ها گم شده و امروز با رویکردی نو واقتدامابانه در راسش سعی شده تا از رانت خواریهاو فسادهای مالی و … جلوگیری شود.

این مرکز علمی با سرمایه های کلانی که از مردم می گیرد می تواند به یکی از مراکز علمی معتبر جهان تبدیل شود و با ارائه خدمات کیفی ومتناسب با نیازهای روز کشور و دنیا به پرورش نیروی انسانی بپردازد .

اما می بینیم از آنجایی که در رده های مدیریتی این مرکز فساد و رانت خواریهایی موجود است سطح علمی آن هم هر سال نسبت به سال قبل افت کرده تا جایی که مدرک گرایی بر تخصص گرایی ارجحیت دارد .

نگاهی به کارنامه های قبولی دانشجویان در سطوح کارشناسی ارشد و دکترا نشان میدهد که حتی نمرات منفی هم در پذیرش و قبولی دانشجوبه صرف پرداخت شهریه های نجومی مورد قبول هیات علمی آن می باشد.

امری که در یک دهه پیش به هیچ وجه مورد قبول واقع نمی شد ومیانگین نمرات کارنامه قبول شدگان مثبت ونمرات بالایی داشت که این مسئله رفته رفته اوضاع بلبشویی در جامعه علمی و دانشگاهی ما بوجود آورده است که هر فارغ التحصیلی بلافاصله وارد چرخه هیات علمی دانشگاه شده وتدریس را آغاز می کند که بماند نوع تدریس و سطح کیفی آن چگونه است .
امروز حال دانشگاه آزاد کشور به عنوان یک مرکز علمی معتبر در کشور و دنیا خوب نیست ؛ سیاسی کاری و رانت خواریها و …دراین مرکز پولدار بیداد می کند و از طرفی افت سطح کیفی و علمی آن نشان می دهد که مدیریت کلانش به ارتقای سطح علمی واستانداردهای بین المللی نمی اندیشد .
وجود سرمایه های کلان مردمی دراین دانشگاه بزرگ کشور فرصت طلبان زیادی را به این سمت کشانده که با تدابیر بموقع و هشیارانه مقام عظمای ولایت شاهد قیچی شدن دستان آلوده براین جایگاه هستیم و به تبع آن مخالفت ها و اعتراضاتی هم شنیده می شود .
تغییر مدیریت این مرکز علمی و هیات امنایش این روزها سروصداهایی در فضاهای رسانه ای و مجازی کشور ایجاد کرده و همه را قلم بدست نموده دراین وادی فریاد واانفسا سردهند اما باید دید که مدیریت جدید و هیات امنای منتخب چگونه می توانند این کشتی پرپول وبه گل نشسته علم ودانش کشور را به سرمنزل مقصود وبهبودی برسانند.

انتهای پیام/ ح

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=6019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /