خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۱/۳۱ ۱۴:۲۶
شناسه خبر : 5702

عملکرد دولت تدبیر در حوزه فرهنگ رضایت بخش نیست/ وعده های دولت یازدهم در هرمزگان محقق نشد

یک فعال فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه عملکرد چهار ساله دولت تدبیر و امید رضایت بخش نبوده ،بیان کرد: دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته در حوزه فرهنگ،فرهنگ سازی و آموزش عملکرد خوبی نداشته است. ...

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، رضا دهقانی ،فعال فرهنگی و اجتماعی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده در خصوص عملکرد دولت تدبیر و امید طی چهار سال گذشته گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به مساله فرهنگ و آموزش نداشتند که این امر هم هزینه های زیادی چه مالی چه معنوی داشته است و به تاکیدات ویژه مقام معظم رهبری عمل نشده است.

وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در موضوع فرهنگ،فرهنگ سازی و آموزش متاسفانه عملکرد خوبی نداشته است ؛ اظهار کرد: فعالیت های اندکی که در سطح کشور انجام می شود کاملا خود جوش و مردمی است که متاسفانه به دلیل کمبود بودجه و پر هزینه بودن آن نمی تواند تاثیر خوبی بر جامعه داشته باشد.

این فعال فرهنگی و اجتماعی با بیان اینکه کار فرهنگی باید مستمر و دارای اهداف مشخصی باشد تا تاثیر گذاری خودش را در جامعه به شکل ویژه ای احساس شود، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با توجه به سیاسی کاری های زیادی که دارد در اکثر حوزه های فرهنگی، اجتماعی، هنری و ورزشی نتوانسته پاسخ خوبی در جامعه داشته باشد.

وی اضافه کرد: متاسفانه افرادی که توسط دولت در این امور قرار گرفته اند توانایی اجرای فعالیت های فرهنگی رو ندارند و اتاق فکری هم برای ناهنجاری های اجتماعی و رفع آن تشکیل نداده اند.

فعال فرهنگی هرمزگان به عملکرد مسئولان فرهنگی هرمزگان در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: در استان ما هیچ نوع حرکت فرهنگی توسط مسئولان انجام نشده و حتی دغدغه ای هم نداشته اند و یا تعریف آن ها از کار های فرهنگی و هنری با عموم مردم فرق می کند.

دهقانی دافزود: هنرمند باید تمام دغدغه اش طراحی و اجرا باشد ولی متاسفانه به دلیل عدم حمایت های مالی و معنوی مسئولان این قشر از جامعه نمی توانند با استفاده از هنر خود کمکی به جامعه بکنند.

وی با بیان اینکه وعده های دولت روحانی در استان هرمزگان محقق نشده است ؛ خاطر نشان کرد: انتقال آب از میناب به بندرعباس به مردم و باغداران خسارتی زیادی را وارد کرد همچنین مساله طرح توسعه مکران هنوز اجرایی نشده و مردم به دنبال مطالبه خود از دولت هستند.

انتهای پیام/