خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۱/۳۱ ۱۴:۰۸
شناسه خبر : 5695

تجلیل از مخترع نوجوان هرمزگانی در نشست شورای شهر بندرعباس

مبینا وطن‌خواه نوجوان مخترع هرمزگانی در صحن شورای شهر بندرعباس مورد تجلیل قرار گرفت. ...

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، به نقل از فارس، شورای شهر بندرعباس در جلسه علنی بعد از ظهر امروز از زحمات و تلاش‌های مبینا وطن‌خواه مخترع نوجوان هرمزگانی و معلمان وی در مدرسه تیزهوشان بندرعباس تجلیل کرد.

در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس به نمایندگی از دیگر اعضای شورای شهر با بیان این که نوجوان دانش‌آموز هرمزگانی استعدادهای کم‌نظیری در کشور دارند که تلاش برای به ثمر رساندن این استعدادها در آموزش و پرورش و به همت معلمان سخت‌کوش و پرتلاش در جریان است، افزود: مبینا وطن‌خواه یکی از نمونه‌های ارزشمند تلاش‌های فرهنگیان هرمزگان است که توانسته با اختراع خود در جشنواره اختراعات بین‌المللی کشور سوئیس به مدال برنز دست یابد.

پرویز سالاری از تلاش‌ها و زحمات خانم اسپید مدیر دبیرستان تیزهوشان بندرعباس و دیگر معلمان فعال و کوشای این مدرسه و دیگر مدارس شهر بندرعباس نیز تقدیر کرد و گفت: در سایه تلاش‌های خانواده آموزش و پرورش شاهد درخشش خوب دانش‌آموزان بندرعباسی هستیم که آینده‌ای روشن را نوید می‌دهد.

 مبینا وطن‌خواه دانش‌آموز کلاس نهم دبیرستان تیزهوشان بندرعباس موفق شده تا با اختراع دستگاه تشخیص نشتی سیالات تاکنون در چندین جشنواره بین‌المللی اختراعات حضور یافته و موفق به دریافت عناوین مختلف شده است.