یکشنبه, ۵ فروردین , ۱۳۹۷
۱۳:۴۲:۰۲ - یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آیا وعده ها سرانجام تحقق پیدا می‌کند؟!
لزوم افزایش اماکن تفریحی در بندرعباس
بهتر است ؛ مسئولین وعده ندهند و اگر وعده ای به افکار عمومی می دهند به آن عمل نمایند

به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری رفتارنیوز، فضاهای تفریحی یکی از اساسی ترین نیازهای شهروندان است و بایستی در این بخش در استان هایی مانند هرمزگان که باکمبود شدید در این بخش مواجه می‌باشد، اقدامات اساسی صورت پذیرد و پارک ها و فضای سبز نیز افزایش یابد که متاسفانه در یکی دو دهه اخیر علی رغم کمبود در این بخش، تغییر کاربری هایی را از فضای سبز به تجاری و مسکونی شاهدیم که تغییر کاربری در کوی شفای بندرعباس یکی از این موارد است و علی رغم پیگیری های اهالی این منطقه در سال گذشته برای لغو این مصوبه و احداث پارک و فضای سبز در این محله ،اما تاکنون خواسته شان محقق نشده است و نیاز است که در این بخش تجدید نظر صورت گیرد.

دریا و ساحل هم که بدلیل ورود فاضلاب خام، سیاه و بدبو می شود و این دریا که به اعتقاد بومی ها شفاگر بوده است و از قدیم رسم بوده است که در ایام مختلف و بخصوص شب های چهارشنبه مردم دل به دریا می زدند تا دردهای مفصلی و… آنها درمان شود، اما در این سال ها درمانگر که نیست و حتی بنظر می رسد که بیماری زا شده است.
نقشه شهری استان هرمزگان و شهر بندرعباس به صورتی شکل گرفته است که فضاهای سبز ناهماهنگ را در شهر بندرعباس جای داده است . مقایسه فضاهای سبز شهری در استانهای مختلف کشور بخودی خود نشان می دهد که شهر بندرعباس در این بخش کمبودهایی دارد و با استاندارد سرانه فضای سبز هم فاصله داریم.
اگرچه مسئولین شهری در چند صباح گذشته فعالیتهای د رخور تحسینی از خود نشان داده اند ولی باز جای کار دارد و بایستی مدد کرد و در این وادی نیاز به کارهای بیشتری می باشد .
مقایسه اجمالی شهرهای دیگر کشور با بندرعباس ، کمبودهای آن را به وضوح نمایان تر می سازد . به طور مثال باغ ارم در شیراز که باغ بین المللی می باشد و گردشگران خارجی و داخلی را به سوی خود می کشد ، هزینه ورودی آن فقط ۳۰۰۰ هزار تومان می باشد و این در حالی است که باغ گلها در بندرعباس که در دهه فجر سال گذشته افتتاح شد با هزینه ورودی ۵۰۰۰ هزار تومان مردم شهر بندرعباس را در شگفتی برده است ، چه برسد به گردشگران نوروزی در تعطیلات نوروز ۹۶ .
باغ گلهای شهر بندرعباس که در مقیاس بسیار کوچکتری نسبت به باغ ” ارم ” شیراز می باشد و تنوع گلها و درختان زیادی دارد واقعا ببینده را به وجد می آورد . اگرچه باغ گلها در بندرعباس که برای اولین بار در استان هرمزگان و شهر بندرعباس به همت مسئولین بوجود آمد کاری در خور تحسین می باشد منتها باغ گل ها باید برای خود مردم بندرعباس هم جاذبه های داشته باشد و تا هوای شهر بهاری می باشد از آن استفاده کنند نه با ورودی های بسیار زیاد ۵۰۰۰ هزار تومانی انگیزه مردم را از بین ببرند.
تا زمانی که هوا بندرعباس بهاری است مردم باید از طبیعت و جاذبه های طبیعی استفاده کنند چرا که در تابستان و گرمای بالا رغبتی برای استفاده از جاذبه های طبیعی وجود ندارد و باید مسئولین فکری به حال این امر نمایند .
وعده های تحقق نشده آقای شهردار
یکی از مسئولان قبل از تعطیلات نوروز در مصاحبه ای مطبوعاتی با خبرنگاران گفت: هزینه ورودی پارک گلها در تعطیلات نوروز به صورت نیم بها محاسبه می گردد در صورتی که مردم خلاف آن را دیدند و هزینه آن به صورت کامل از شهروندان و حتی مسافران دریافت می شد .
وی با بیان اینکه هزینه نگهداری فضای سبز در بندرعباس به دلیل شرایط آب وهوایی و گرما ، بسیار زیاد می باشد افزود : ناچاریم این هزینه ورودی ۵۰۰۰ هزار تومانی را از مردم بگیریم .
پر واضح و مبرهن می باشد که هزینه های نگهداری فضای سبز در این شرایط آب هوایی به مراتب بالا می باشد، ولی بایستی مسئولین محترم شهری جایگزین هایی بجای دریافت این مبالغ بالای ورودی برای مردم درنظر بگیرند چرا که مردم توان پرداخت اینگونه هزینه ها را ندارند و این نوع باغ ها مسلما برای مردم می باشد و بایستی بتوانند از آن استفاده نمایند وچنین باغ و پارک هایی در سایر مناطق کشور، موضوعی عادی است و دریافت هزینه ورودی برای همگان جای سئوال دارد .
بوستاهای حاشیه ای در ساحل بندرعباس در نوروز ۹۶ جلوه ای متفاوت با دیگر ایام سال داشت و مجسمه های مختلفی در نوار ساحلی و بوستانها قرار گرفت که کاری درخور تحسین بود .
پلاژبانوان وعده دیگری که باز تحقق نیافت
تبلیغات بسیاری در فضای مجازی و حتی صحبت های متولیان بود که پلاژ بانوان در تعطیلات نوروز آماده استقبال از شهروندان و مهمانان نوروزی است که باز خلاف آن محقق شد و این پلاژ افتتاح نشد .

 

انتهای پیام/ ح

لینک کوتاه: http://raftarnews.ir/?p=5601
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

ديدگاه بسته است.


سلام نشر خبر دریا جرون / /